contact-us

אנחנו לא מוותרים עליכם!

השאירו פרטים (בדיסקרטיות):

  טיפול בהתמכרות

  טיפול בהתמכרות

  בין אם אלה לחצים שמלווים אותנו ביומיום, שעות רבות של עבודה, תחושת בדידות ועוד, ישנם טריגרים לכך שנמצא את עצמנו מפתחים הרגלים ומתמסרים למשהו מתוך רצון ליהנות. כמובן שמדובר על סקאלה רחבה מאוד של מידת ההתמסרות ומתי הרגל הופך להתמכרות שהמשמעות שלה היא איבוד שליטה והפרעה בקיום שגרת חיים תקינה. בשתיית אלכוהול לדוגמה אין כל רע בשתיית כוס יין מדי פעם או יציאה לבר לכוס בירה, אך התמכרות לאלכוהול היא כבר מסוכנת גם למכור וגם לסביבתו. טיפול בהתמכרות כמו אלכוהול אך גם בהתמכרויות רבות אחרות אינו פשוט, וככל שמכירים בבעיה ומתחילים לטפל בה קודם, כך הטיפול פשוט יותר ונגרמים פחות נזקים בגלל ההתמכרות.

   תחילת טיפול בהתמכרות- הכרה בבעיה

  כאמור, תחילתו של כל טיפול בהתמכרות חייב להיות הכרה בבעיה מצד המטופל או לפחות הכרה בבעיה מצד הקרובים אליו והסכמה שלו לשתף פעולה. במקרה שהמטופל לא משתף פעולה חייבת להיות התערבות מקצועית של שיחות איתו כדי שיבין שיש בעיה ואם לא יתחיל טיפול הבעיה רק תגדל, תעמיק ותפגע גם בו וגם בסובבים אותו. גם אם זו לא התמכרות שיש בה פן של התמכרות פיזיולוגית כמו הימורים למשל, המכור יעשה דברים שלא היה עושה במצב רגיל כמו להוציא כספים ללא הכרה, לקחת הלוואות, כולל גם מגורמים מפוקפקים ואף להגיע למעשי פשיעה גם אם מעולם לא היה לו קשר לפשע. כך גם הוא וגם בני משפחתו בסכנה ממשית.

   לבחור את המקום הנכון ללוות אתכם

  בחירת המקום בו תעברו טיפול בהתמכרות הוא קריטי. אם כשמדובר על שיפוצניק או אינסטלטור אתם בודקים היטב מי בעל המקצוע שאתם מזמינים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בנושא רגיש כ"כ. כדאי לבחור במכון המוקדש לטיפול בהתמכרויות. כדאי שהמקום יציע גם טיפול פרטני המותאם ונבנה בהתאם לכל מטופל, אופיו וצרכיו. כדאי לבחור במטפל שיש לו את כל ההשכלה והניסיון המקצועיים לטיפול, אך גם יביא איתו ערך מוסף כמו ניסיון אישי של יציאה מהתמכרות. מכון כנפי רוח מוקדש כולו לנושא ההתמכרות. מלכה סוזי לוי המנהלת את המקום היא בעלת השכלה כעו"ס ופסיכותרפיסטית, מטפלת ברוח היהדות ובגישה של טיפול בשורש הבעיה. מוזמנים ליצור קשר.

  מטפלת בהתמכרויות

  שגרת החיים הלחוצה והאינטנסיבית, התפקוד על "טייס אוטומטי" וגם החברתיות שהולכת ויורדת, גורמת ליותר ויותר אנשים להרגיש בדידות (גם אנשים שיש להם משפחה). פעמים רבות אלה הדברים שמובילים אנשים להתנחם בדבר מסוים ולפתח תלות אליו, בין אם זה אוכל ומתוקים בפרט, סיגריות, קניות ואף גרוע מכך: סמים ואלכוהול. אף התמכרות אינה דבר חיובי והתוצאות יכולות להיות ירידה משמעותית במצב הכלכלי, איבוד חברים ובחלק מהמקרים ירידה בבריאות עד כדי סכנת חיים. כאשר חשים תלות בדבר כלשהו, מומלץ לפנות אל מטפל או מטפלת בהתמכרויות שיחד איתם תצללו בהדרגה לשורש העניין וכך גם תיגמלו מאותו גורם אליו התמכרתם.

  יתרונות בבחירת מטפלת בהתמכרויות

  כשבוחרים מטפל או מטפלת בהתמכרויות חשוב כמובן לבדוק מהו הניסיון וגם הידע המקצועי שלהם. חשוב לבדוק שישנה הכשרה מלאה וגם ניסיון בעבודה עם מכורים. אם בעבודה טכנית, חשוב אמנם הניסיון והמיומנות אך במקרה של חוסר יסודיות ודיוק מה שיפגע הוא קיר או צינור, כאן מדובר על נפש האדם, אחד הדברים הרגישים ביותר, וטיפול לא מתאים או לא נכון יכול ליצור פגיעות ואפילו התדרדרות במצבו של המכור שהוא רגיש ממילא. לכן, בחרו מטפלת בהתמכרויות שיש לה קודם כל הכשרה פורמלית בתחום. מעבר לכך, אין כמו ניסיון  כדי ליצור אמפתיה ולדעת מה עובר על מטופלים בכל רגע ורגע. מטפלת אשר הייתה בעצמה במצב של התמכרות אך הצליחה לצאת ממנו, ללא ספק תצליח לגעת יותר במטופליה ולעזור להם למצוא את הכוח שבתוכם כדי לצאת מהמצב.

   יציאה מהתמכרות ברוח היהדות

  כאמור, טיפול בהתמכרויות מחייב הכשרה ולימודים בתחום, בין אם עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, פסיכותרפיה ועוד. מטפלת בהתמכרויות שיש לה את כל אלה בנוסף לפן הרוחני מספקת הרבה ערך מוסף ופתיחת אפשרויות נוספות להחזיר שליטה וכך גם להיגמל. כנפי רוח הוא מכון לטיפול בהתמכרויות בניהולה של מלכה סוזי לוי, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית אשר משלבת את גישת היהדות להתמכרות, גישה הרואה בשורש להתמכרות רצון לבריחה וניתוק בשל חוסר או ריקנות. מתוך גישה זו מסייע המכון למכורים לצאת ממצבם, כולל כאלה שכבר ניסו שיטות שונות ללא הצלחה. מוזמנים ליצור קשר בכל שאלה.

  ליצירת קשר

  אנחנו לא מוותרים עליכם! אל תוותרו על עצמכם, השאירו פרטים (בדיסקרטיות)

   לשירותים נוספים